Wisła Borek Wielkopolski

01.05.1912

Barwy

Opis klubu dodany przez:

W maju 1912 roku powstał w Borku Wlkp. pierwszy klub sportowy „BORKUM”. Inicjatorem i pierwszym prezesem był Hieronim Durzyński, a pierwszym kapitanem został Konrad Kulczyński. W tym samym roku zorganizował się drugi klub „WIKTORIA”, zrzeszający młodzież kupiecką, który powstał z inicjatywy Mariana Kryśkiewicza i Józefa Staniszewskiego.

W dniu 12 czerwca 1919 roku z inicjatywy Mieczysława Raczaka - pierwszego prezesa Wisły - zwołano zebranie, na którym połączono kluby w jeden klub „WISŁA”. Na kapitana mianowano Edmunda Paczyńskiego.

Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości